Koronavirüs ile 225. gün: Bakanlığın açıkladığı yeni hasta sayısı 2000’in üstünde

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı verilere göre COVID-19 nedeniyle 68 hasta daha hayatını kaybederken, yeni hasta sayısı 2013 olarak açıklandı. Bakan Koca 30 Eylül’de, belirti göstermeyen ama testi pozitif çıkan vakaların tabloda yer almadığını açıklamıştı

Koronavirüs ile 225. gün: Bakanlığın açıkladığı yeni hasta sayısı 2000’in üstünde

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte COVID-19 nedeniyle 68 hastanın daha hayatını kaybettiğini, yeni hasta sayısının ise 2013 olduğunu açıkladı. Toplam ağır hasta sayısı ise 1504.

Vaka ve vefat sayılarının artış göstermesinin ardından günlük COVID-19 tablosu, 2 Eylül’den bu yana Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından paylaşılmıyor. Tabloda ayrıca, 29 Temmuz’dan bu yana “vaka” yerine “hasta” sayısı yer alıyor.

Yeni tedbirler gelebilir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 21 Ekim’de sayısı 1504 olarak açıklanan ağır hastaların sağlık emekçilerin üzerindeki en ağır yük olduğunu belirterek yine tedbir alma konusunda halka çağrı yaptı.

Öte yandan Reuters haber ajansı, ismini açıklamadığı Türkiyeli yetkililere dayandırdığı haberinde açıklanan hasta sayısının 5 katı COVID-19 vakası bulunduğunu, İstanbul’da vaka artışlarının hızlandığını, bir süre sonra yine belli yaş gruplarına yönelik sokağa çıkma kısıtlaması ve belli işyerlerinin kısmi zamanlı olarak kapatılması gibi önlemlerin gündeme gelebileceğini yazdı.

Sendika.Org

 

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur