Kampüs Cadıları Antakya’dan seslendi: “Kadın mücadelesi kendi tarihini yazıyor, yeni yollar, yeni yaşam alanları yaratıyor”

Kampüs Cadıları, "Evde veya kampüste, Kampüs Cadıları seninle" sloganıyla Hatay'ın Antakya ilçesinde basın açıklaması yaptı

Kampüs Cadıları Antakya’dan seslendi: “Kadın mücadelesi kendi tarihini yazıyor, yeni yollar, yeni yaşam alanları yaratıyor”

Kampüs Cadıları, “Evde veya kampüste, Kampüs Cadıları seninle” sloganıyla Hatay’ın Antakya ilçesinde basın açıklaması yaptı. Kadınlar adına konuşan Kampüs Cadıları üyesi Server Büyükkeleş, “Karşımızda örgütlü olarak yürütülen kadın düşmanı politikalar, söylemler, hak ve kazanımlarımıza saldırılar devam ediyor. Biz kadınlar tüm bunların sonucunda katledilme, tecavüze uğrama veya esrarengiz bir biçimde ‘intihar etme’ gibi tehlikelerle yaşam mücadelesi veriyoruz” dedi.

Her alanda kadına yönelik saldırılara karşı mücadelede edeceklerini söyleyen Büyükkeleş, sözlerini şöyle sürdürdü:

Kadın mücadelesi kendi tarihini yazıyor, yeni yollar, yeni yaşam alanları yaratıyor.Özgürlük alanlarımızı yaratmak, mücadele ederek bu alanları almak biz kadınların ellerinde. Şimdi her zamankinden daha fazla yan yana olmaya, dayanışmaya ve örgütlenmeye ihtiyacımız var. Artık çanlar biz kadınlar için çalıyor.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur