Ermenekli madencilerin yetkililere tanıdığı süre tükendi: “Yolu aç jandarma, geliyoruz Ankara”

Güneyyurt Meydanı'nda hükümet yetkililerine verdikleri sürenin dolması üzerine Ankara'ya yürüyüşe devam edeceklerini belirten madencilerin önü jandarma barikatıyla çevrilmiş durumda. Madenciler barikat karşısında "Onurlu direniş engellenemez", "Yolu aç jandarma, geliyoruz Ankara" sloganları atıyor. Konuşma sırasında haklarını aradıklarını anlatan madencilere sivil bir jandarma "Bağırma burada" diye çıkışınca, diğer madenciler "Biz açız, biz bu yüzden bağırıyoruz. Sen bize bağıramazsın" diyerek sivili susturdu

Ermenekli madencilerin yetkililere tanıdığı süre tükendi: “Yolu aç jandarma, geliyoruz Ankara”

Ödenmeyen ücretleri ve tazminatları için yaklaşık iki aydır direnişlerini sürdüren ve kısa süre önce alacaklarının bir kısmı hesaplarına yatırılan Ermenekli maden işçilerinin direnişi sürüyor.

Güneyyurt Meydanı’nda hükümet yetkililerine verdikleri sürenin dolması üzerine Ankara’ya yürüyüşe devam edeceklerini belirten madencilerin önü jandarma barikatıyla çevrilmiş durumda.

Madenciler barikat karşısında “Onurlu direniş engellenemez”, “Yolu aç jandarma, geliyoruz Ankara” sloganları atıyor.

“Biz açız, biz bağırırız; sen bize bağıramazsın”

Madencilerin yürüme ısrarı üzerine jandarma birliğinin komutanı madencilerle konuşmaya geldi. Konuşma sırasında haklarını aradıklarını anlatan madencilere sivil bir jandarma “Bağırma burada” diye çıkışınca, diğer madenciler “Biz açız, biz bu yüzden bağırıyoruz. Sen bize bağıramazsın” diyerek sivili susturdu.

Madenciler, “İşçiyiz, haklıyız, kazanacağız” sloganlarıyla jandarma barikatının karşısında direnişi sürdürüyor.

Somalı madencilerden Ermenek’e destek

Kırkağaç Çamı’nda nöbette olan Soma Uyar Madencilik işçisi madenciler de barikat önünde bekleyişleri süren Ermenekli madencilere selam gönderdi.

Madencilerden barikat önünde tiyatro

Yürüyüşleri engellenen maden işçileri, barikatın önünde tiyatro oyunu sergiledi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur