“Askıda ekmek” ile muhalefete pas veren Bahçeli öfkeli: Belâlar, fosiller, cahiller, sazanlar…

Kılıçdaroğlu, "Bu iktidarın bizi getirdiği rezilliği bundan daha iyi anlatamazsınız" diyerek Bahçeli'ye teşekkür etti. Akşener, "Hem ekonomi uçuyor deyip hem de askıda ekmek kampanyası başlatıyorsanız biriniz yalan söylüyor demektir" dedi. Buldan, "Kendileri bin odalı sarayda yaşarken halkı ise kuru ekmeğe muhtaç ettiler" diyerek iktidardakilerle halk arasındaki uçuruma dikkat çekti. İktidar cenahında da rahatsızlık yarattığı konuşulan Bahçeli ise eleştirilere ve tartışmalara peş peşe sıraladığı hakaretlerle yanıt verdi

“Askıda ekmek” ile muhalefete pas veren Bahçeli öfkeli: Belâlar, fosiller, cahiller, sazanlar…

MHP’nin başlattığı “askıda ekmek” kampanyası, AKP iktidarının gözden kaçırmaya çalıştığı ekonomik durumu tartıştırması nedeniyle iktidar cephesinde hoşnutsuzluk yaratırken muhalefete de malzeme vermiş durumda.

Bugünkü TBMM grup toplantılarında muhalefet partilerinin de MHP’nin de gündeminde “askıda ekmek” vardı.

“Bu iktidarın bizi getirdiği rezilliği bundan daha iyi anlatamazsınız”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Geldiğimiz nokta askıda ekmek. Ne proje ama… Çağ açan bir proje. Bizim fakirliğimizi, bu iktidarın bizi getirdiği rezilliği bundan daha iyi anlatamazsınız. O nedenle sayın Bahçeli’ye teşekkür ediyorum” dedi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener de bütçeye yönelik eleştirilerini sıraladıktan sonra “Görünen o ki millete sabret diyenler yeni yılda da lüks hayatlarını devam ettirecekler” dedi. Akşener sözlerinin devamında Bahçeli’nin ‘askıda ekmek’ kampanyasına atıfta bulunarak, “Eşe dosta yandaşa milyonları dağıt ama eve ekmek göstermiyorum diyen millete gelince askıda ekmek kampanyası. Bu zaten geleneğimizde var ama orta yerde parti logolu askı yaptırarak değil fırında usturuplu yapılan bir uygulama. Asıl dikkat edilmesi gereken gerçek şu hem ekonomi uçuyor deyip hem de askıda ekmek kampanyası başlatıyorsanız biriniz yalan söylüyor demektir. Ne var ki yalanlar artık dikiş tutmuyor” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan da konuşmasında bir bölümü “askıda ekmek” tartışmasına ayırarak “Kendileri bin odalı sarayda yaşarken halkı ise kuru ekmeğe muhtaç ettiler! Askıda ekmek kampanyası açlık yoksulluğun Türkiye’nin yeni resmidir. Bir mermi kaç lira diye soran Cumhurbaşkanının yönettiği ülkede çocuk maması alınamaz hale geldi. İnsanlar pazara, manava gittiğinde ancak patates ve soğan alabiliyor. Çünkü başka bir şey alabilecek gücü ve imkânı kalmadı hiç kimsenin” dedi.

“Bizden ekmek istesinler”

Eleştirilere ve tartışmalara peş peşe sıraladığı hakaretlerle yanıt veren Bahçeli şöyle konuştu:

“Manevi dayanışmayı hedefleyen, paylaşmayı önceliğine alan, empatiyi gözeten Askıda Ekmek Kampanyamıza yüzsüzce kulp takıp kara çalanlar utanmalarını kaybetmiş gafillerdir. Bunlar ne ekonomiden anlarlar ne milli kazanımlara sevinirler ne de insan onuruna sahip çıkarlar. Çünkü mayaları lekeli, meşrepleri arızalı, sicilleri bozuktur. Biz askıya ekmek çıkardık, deva yerine beladan ibaret olan siyasi fosiller, bazı sözde aydın ve cühela köşe yazarları seviyesizlikleriyle, sevimsizlikleriyle, yalan ve riyalarıyla sazan gibi ağa takıldılar, askıya çıktılar.”

“Askıya ekmeğin koyulmasını milletin açlığa mahkûm edilmesi’ diye gören ve gösteren siyasi devşirmeler bizim nezdimizde sadece erdemsiz ve cibilliyetsiz değil aynı zamanda da ekmeksizdir. Bizi eleştiren şarlatanların evlerinde ekmekleri yoksa, dolambaçlı yollara sapmasınlar, fitneye tevessül etmesinler, babayiğitçe söyleyip, dosdoğru talep edip bizden ekmek istesinler, layık değilseler bile onlara da gönderecek cömertlik bizde vardır. Aç kalmasınlar, açıkta yatmasınlar, sonra onun bunun eline düşüyorlar, esaret altına giriyorlar.”

“Bunlar, yağmurun hemen ardından biten zehirli mantar gibiler. İstiyorlar ki, daima felaket yağsın, her felaketi bir diğeri takip etsin. Bu küstahlar, ekmeksizleriyle, vefasızlıklarıyla, döneklikleriyle, Türkiye düşmanlarının içimizdeki Truva atı halinde sivrilip milletimizin hafızasına kazınmışlardır. Meşhur bir iktisatçı demiş ki; ‘İstediğiniz kadar posta arabasını arka arkaya ekleyin, elde edeceğiniz şey asla bir tren olmayacaktır.’ Bırakınız tren olmayı, bunların vagon olmaları dahi hayaldir.”

Ali Babacan’a özel yanıt

Bahçeli’nin konuşmasında “Milliyetçilik askıya ekmek koymak değildir” diyen Ali Babacan’a da özel bir bölüm ayırdı:

“Türkiye’de adalet, insan hakları, demokrasi askıda değildir, aksini iddia eden siyasi dolandırıcı, siyasi yağmacıdır. ‘Milliyetçilik askıya ekmek koymak değildir’ diyen ekmeksiz, sen nereden bilirsin milliyetçiliği, ne ilgin ve irtibatın var milletle ve milliyetle? Be hey şaşkın, aşı ekmeği, milleti milliyetçiliği bırak da sana talimat veren, seni kafese sokan, ayağına pranga vuran karanlık lobilere, yabancı efendilerine takla atmaya, şirinlik yapmaya devam et. Nasıl olsa en iyi yaptığın iş budur. Dün önüne koyulan çanağı bugün deviren, yediği ekmeğe ihanet eden kimliksizlerin zilletin askısında nasıl eridiklerini, nasıl rezil olduklarını görecekleri günler yakındır.

“Askıda Ekmek kampanyamızı eleştiren odakların milletimizin ekmeğine göz koyan, ekmeğinden çalmak için bahane hazırlayan kriz tacirleri olduğu açıktır. Biz ekmeği askıya koyduk, helalden yana tercihimizi gösterdik; zillete düşenleri tarihin askısına koyup postlarını tartacak olan da büyük Türk milletidir. Biz ekmek diyoruz, millet diyoruz, refah diyoruz, bereket diyoruz, beka diyoruz, istiklal ve istikbal diyoruz; manevi dayanışmanın ve milli birliğin dinamizmiyle büyük ve güçlü Türkiye’ye Cumhur İttifakı sayesinde ulaşacağımıza gönülden inanıyoruz.”

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur