Sansür AYM dinlemiyor: Yeni Yaşam ve Siyasi Haber’e erişim engeli

Anayasa Mahkemesi'nin haber sitelerine yönelik topyekûn erişim engelleri ile ilgili kararları uygulanmazken, erişim engelleri sürüyor. yeniyasamgazetesi1.com ve siyasihaber4.com adreslerine Hatay 1. Sulh Ceza Hakimliği tarafından erişim engeli getirildi. Anayasa Mahkemesi, siyasihaber.org'un erişime engellenmesi ile ilgili başvuruyu karara bağlayarak ifade ve basın özgürlüğünün ihlal edildiğine hükmetmişti. Ancak üzerinden aylar geçen bu karar uygulanmadı

Sansür AYM dinlemiyor: Yeni Yaşam ve Siyasi Haber’e erişim engeli

Yeni Yaşam gazetesinin internetteki ilk adresi yeniyasamgazetesi.com’a getirilen erişim engelinin  yayınını sürdürdüğü yeniyasamgazetesi1.com adresine de erişim engeli getirildi.

Sayfayı ziyaret edenler “Bu internet sitesi hakkında Hatay 1. Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilen 25/09/2020 tarihli D. İş sayılı karar istinaden Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından koruma tedbiri uygulanmaktadır” ifadeleriyle karşılaşıyor.

Yeni Yaşam gazetesinden yapılan açıklamada, erişim engeline hangi içeriğin gerekçe gösterildiği ile ilgili henüz bir bilgilendirme yapılmadığı belirtildi.

Yeni Yaşam, yayınını yeniyasamgazetesi2.com adresinden sürdürüyor.

Siyasi Haber’e de erişime engeli

Anayasa Mahkemesi, siyasihaber.org’un erişime engellenmesi ile ilgili başvuruyu karara bağlayarak ifade ve basın özgürlüğünün ihlal edildiğine hükmetmişti. Ancak üzerinden aylar geçen bu karar uygulanmadı. Üstelik Yeni Yaşam’a ilişkin erişim engeli kararı ile birlikte Siyasi Haber’in yayınını sürdürdüğü siyasihaber4.org adresine de erişim engeli getirildi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur